Metsa Müük parima hinnaga!
Ostame teie metsakinnistu makstes arvestades turuseisu õiglase hinna.
Selleasemel, et müüa oma metsakinnistu esimesel ettejuhtuvale "metsahelistajale" võtke metsa müügi hinnapakkumine ka meie käest!
Oma metsakinnistu meile müües võite kindlad olla, et aitame teid kõigi bürokraatiliste nüanssidega, sh ka metsamajanduskava taotlemisel ning katame ka notarikulud.
Kuidas metsa müügist saada parim võimalik tulu?
Eelkõige, kuna tegu on finantstehinguga, peaks metsaomanik võtma pakkumise võimalikult paljudelt pakkujatelt.
Kui müüksite oma metsakinnistu näiteks mõnel enampakkumisel (nt mõnes oksjoniportaalis) võib teil vedada, et keegi kes seda kinnistut väga tahab, pakub selle eest head hinda, aga peaksite ka arvestama, et kui müüte metsa metsaoksjonil, kannab metsa müüja vahendustasu kulud oksjoniportaalile.
Samuti, tasub kasutada lihtsat loogikat, et anonüümselt, näiteks kümnelt, või X numbrilt metsaettevõttelt hinnapakkumist küsides, on teil suurem võimalus saada kinnistu eest parem hind. Seda eelkõige sellepärast, et oksjoniportaalis näeb metsaettevõtja hinna kohe ära ning ei ole nõus üle oma "pakkumispiiri" minema, mis iganes põhjustel. Samas, kui individuaalse hinnapakkumise näol on alati tegu individuaalse pakkumisega. Ehk küsides pakkumise võimalikult paljudelt ettevõtetelt suurendab teie lootusi saamaks metsakinnistu eest parima hinna!
Kuidas hinnata oma metsa väärtust?
Metsa väärtuse määrab eelkõige kinnistu asukoht ja seal asuvate puude sortiment. Samuti puistu vanus. Neile järgnevad erinevad hinda vähem mõjutavad tegurid, nagu ligipääsetavus (teed jne), kuidas on metsa seisukord (milliseid metsamajanduslikke töid on metsaomanik teostanud) ning võib olla ka mõningaid väiksemaid faktoreid.
Milline on õige ostja?
Täna, aastal 2019 on Eesti metsandusturg ennast ise korrigeerunud. Mingisuguseid "raha ümbrikus" tehinguid ei tehta enam ammu, reeglina toimub metsa müügi tehing alati läbi Notari, mis annab teile kui metsakinnistu omanikule kindluse.
Kuigi, teil on kindlus et läbi Notari saate te peale õnnestunud tehingut igal juhul raha kätte, on siiski oht, et müüte näiteks oma kinnistu tugevalt alla turuväärtust. Kahetsusväärselt tuleb ikka ja jälle selliseid juhuseid ette, kus opportunistid teevad metsaomanikele ebamääraselt odavaid hinnapakkumisi. Siinkohal tuleb toonitada, et metsaomanik peaks-ja võiks siiski iseseisvalt võtta hinnapakkumise võimalikult paljudelt metsafirmadelt, välistamaks sellise ohu. Kui tegu on nt mõne vanemaealise lähedasega, kes on kuuldavasti kinnistut müümas, võite ka tema eest pakkumise ise küsida. Selle tegemiseks piisab teile vaid katastritunnuse, või kinnistu omaniku nime edastamist metsafirmale.
Kui te olete eelnevad sammud õigesti talitanud, aga soovite veel lisakindlust, ennem metsa müüki, konsulteerige kohaliku metsaeksperdiga, kelle leiate läbi omavalitsuse, keskkonnaameti või lähedalasuva metsaseltsiga, et saada erapooletu arvamus.
Samuti võite kaaluda raieõiguse müüki kinnistul, selle kohta saate lähemalt lugeda SIIT või kui teid peaks huvitama lisainformatsioon metsamajanduse kohta saate täpsemalt edasi lugeda SIIT