Raieõiguse müük - ostame raieõigust!

Ostame raieõigust teie metsakinnistul makstes vastavalt metsa seisukorrale ja kokkulepitud tingimustele alati korrektset ja õiglast hinda!

Metsa raieõigust tasub müüa järgmistel juhtudel:

Mets on juba küps või vanem

Te ei soovi ise raietöödega tegeleda, kuna teil puudub kogemus või oskused

Te sooviksite pigem kinnistu alles hoida, kuid soovite juba küpse metsa realiseerida

Kuidas toimib raieõiguse müük?

Raieõiguse müük jaguneb kahe variandi vahel:

1. Raieõiguse müük väljaveetud metsamaterjali alusel

2. Raieõiguse müük (raieõiguse võõrandamislepingus) fikseeritud hinnaga

Mis eelised on raieõiguse müügil metsast väljaveetud metsamaterjali alusel?

Otseseid eeliseid saaks olla pigem vaid juhul, kui te olete ise metsa juba pikemalt majandanud ning olete hästi kursis metsa tervisliku seisundiga. Kuna raieõiguse müügil tingimustel, kus saate tasu materjali pealt, mis jõuab metsast välja võib tekkida igasugu faktoreid, mis hinda oluliselt langetada võivad. Näiteks kui te olete müümas küpset kuusikut mis on mõeldud minemaks palkidena (kõrge kvaliteediga kallis materjal), kuid metsakinnistu oli vabadussõja lahingukoht ning puud on seest kilde täis, läheks see, muidu kuusepalgiks minev materjal näiteks küütepuudeks, mille eest saaksite märgatavalt väiksema hinna. Siinkohal, eeliseks võiks olla, kui te olete oma metsa seisukorras kindel ning metsamaterjali hindadega kursis (vaata metsamaterjali hindu SIIT) ning ehk teate, või arvate, et metsamaterjali hinnad võiks lähimate kuude jooksul tõusmas olla (näiteks kui turul on hooajaline hinnalangus, või on tulemas mõni suurem regulatsioon või otsus mõne seadusandja poolt, mis võib metsamaterjali hindu kergitada

Mis on eelised raieõiguse müügil fikseeritud hinnaga?

Kui te peate ennast keskmiseks Eesti erametsaomanikuks, ei pea te muretsema, kui teil puudub metsandusalane kõrgharidus, või te pole oma metsakinnistul ise metsamajandustöid teinud. Raieõiguse müük fikseeritud hinnaga, on kindlam valik ning teate juba lepingut sõlmides, millise summa oma metsamaterjali eest saate. Tihtipeale, võite saada sellisel juhul parema tehingu, kuna riske on vähem.

Kui te olete otsustanud müüa oma metsakinnistul raieõigust siis meie soovitaksime pigem raieõiguse müüki fikseeritud hinnaga, et vältida liigseid riske.

Ennem raieõiguse müügilepingut sõlmides, soovitame nõu pidada kohaliku metsaseltsi, või teie piirkonnas vastutava keskkonnaametnikuga, et veenduda kellele ja kuidas peaksite raieõigust müüma. Erapooletu arvamus on vaid teie kasuks. Lisaks soovitame võtta pakkumise mitmelt metsafirmalt teie regioonis, et saada parim võimalik pakkumine.

Reeglina saate metsa eest siiski parima hinna, kui müüte oma metsa koos metsamaaga. Kui teid huvitab metsa müük, saate selle kohta edasi lugeda SIIT või kui teid peaks huvitama lisainformatsioon metsamajanduse kohta saate täpsemalt edasi lugeda SIIT

Lisaküsimuste tekkimisel helistage meile või võtke ühendust läbi kontaktivormi.

maaparingud@gmail.com

+372 5353 1982